Projekt HCENAT

Naturalness in Human Cognitive Enhancement, 2014-2017
Přirozenost v oblasti vylepšování kognitivních schopností člověka

O projektu | Patrneři a lidé na projektuNorské fondy| EN

logosProjekt Naturalness in Human Cognitive Enhancement je finančně podporován Norskem prostřednictvím Norských fondů ve výši 611 065 €.

Zprostředkovatelem Česko-norského výzkumného programu je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

www.msmt.czwww.norwaygrants.org

Schůze konsorcia projektu HCENAT v Klecanech

2015-11-27

Zástupci projektu HCENAT a všichni leadři jednotlivých týmů se sešli v dnech 23. až 24. listopadu v Klecanech, v Národním ústavu duševního zdraví.

Speech Corpus Preparation for Voice Banking of Laryngectomised Patients

2015-10-25

TSD2015Právě publikováno: Jůzová, M., Romportl, J., Tihelka, D. (2015) Speech Corpus Preparation for Voice Banking of Laryngectomised Patients. In: P. Král and V. Matoušek (Eds.): Text, Speech and Dialogue: 18th International Conference, TSD 2015, Pilsen, Czech Republic, September 14-17, 2015, Proceedings. Lecture Notes in Computer Science, 9302, Springer, 2015, pp. 282-290. doi:10.1007/978-3-319-24033-6_32

Voice Rehabilitation After Total Laryngectomy by TTS Synthesis

2015-10-17

Právě publikováno: Repova, B., Romportl, J., Betka, J. (2015) Voice Rehabilitation After Total Laryngectomy by TTS Synthesis. Otolaryngology – Head and Neck Surgery: Laryngology/Broncho-Esophagology, September 2015, 153, p. 91. American Academy of Otolaryngology – Head and Neck Surgery. doi:10.1177/0194599815593290e

Zapojte se do studie Akceptace nových technologií

2015-09-10

SMARTGLASSES. Protože SMART IS THE NEW SEXY.

Mezioborové aktivity NTC ZČU ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví provádí studii Akceptace nových technologií pro vylepšování kognitivních schopností člověka. Zapojte se a pomozte nám zjistit, jak společnost vnímá možnosti nových technologií, jako jsou chytré telefony, autonomní vozidla, wearables či smartdrugs.

Účastníci studie získají svůj osobnostní profil a mají možnost zapojit se do experimentů se smartglasses.

Jan Romportl o aktivitách projektu HCENAT

2015-09-04

Hostem Lucie Výborné v rozhovoru pro Radiožurnál byl 3. žáří 2015 hlavní řešitel projektu, Jan Romportl. Mluvil o chytrých brýlích, řečové syntéze, studii Akceptace nových technologií... a o dalších aktivitách, které probíhají na projektu HCENAT. Audio záznam rozhovoru si můžete poslechnout na webu rádia nebo zde.

Hospodářské Noviny píší o našem výzkumu

2015-08-23

Jan RomportlV Hospodářských Novinách o nás v srpnu 2015 vychází dva články.

V prvním čtěte o tom, na čem momentálně pracujeme a o čem náš výzkum vlastně je. Druhý text zachycuje rozhovor s hlavním řešitelem projektu HCENAT a střízlivým technooptimistou, Janem Romportlem, o umělé inteligenci a obávaných úskalích techniky.

O kognitivní revoluci v Univerzitních novinách

2015-03-18

UN únorV únorovém čísle Univerzitních novin vychází rozhovor s vedoucím odboru Mezioborové aktivity NTC a hlavním řešitelem projektu HCENAT, Janem Romportlem. Vypráví nejen o účelu mezioborového výzkumu jako takovém, ale především o konkrétním aktuálně řešeném tématu - jaké jsou meze a možnosti technologického vylepšování lidských schopností myšlení, poznávání a vnímání.

Tým projektu HCENAT zorganizoval workshop o hodnocení dopadů kognitivního vylepšování člověka

2015-03-02

PACITA workshopV únoru jsme zorganizovali první z plánovaných projektových workshopů na téma Hodnocení dopadů kognitivního vylepšování člověka. Workshop byl navržen a zrealizován jako součást druhé mezinárodní konference o sociálním hodnocení technologií projektu PACITA. Hlavními přednášejícími byli Bjørn Hofmann z University College of Gjøvik a Anders Sandberg z University of Oxford.

Výzkum zaměřený na nositelnou elektroniku a její roli v každodenním životě

2015-02-14

HCE survey jokeJedním z hlavních výstupů, které projekt HCENAT přinese, jsou odborné studie pojednávající o obecných postojích lidí k novým technologiím a míře přijatelnosti a ochoty využívat zařízení typu nositelné elektroniky v životě běžných lidí v České republice a anglicky mluvících zemích. Současně je naším cílem sledovat možné souvislosti mezi naladěním vůči novým technologiím, osobnostními rysy a etickými hodnotami lidí.

Demonstrace chytrých brýlí na výjezdním Interdisciplinárním semináři v Nečtinech

2015-01-26

SmartglassesV rámci tradičního výjezdního semináře v Nečtinech byla letos do programu zařazena prezentace projektu HCENAT následovaná demonstrací zařízení pro zobrazení tzv. rozšířené reality. Účastníci měli možnost osobně vyzkoušet dva typy chytrých brýlí (Vuzix M100 a Meta Pro), které jsou v projektu zkoumány jako nástroje pro vylepšování kognitivních schopností člověka.

Stránka: