17. výjezdní IdS Nečtiny (2016)

2015-12-08

Přihlášky na 17. výjezdní seminář jsou otevřeny!

V lednu 2016 přijeďte diskutovat nad tématem

Čtvrtá průmyslová revoluce
aneb Jsme připraveni na soužití s chytrými stroji?

Program, přihlášku a další informace najdete na moa.zcu.cz/nectiny

AKCE: Účast je letos zdarma!

Výherci soutěže o robotické hračky

2015-12-07

V soutěži o robotické hračky byli vylosováni tři studenti, kteří se zúčastnili studie Akceptace nových technologií. Jsou to tito šťastlivci:

Vladimír Havierník, Fakulta aplikovaných věd
Václav Mayer, Fakulta elektrotechnická
Barbora Musilová, Fakulta aplikovaných věd

Vzpomínka na Sázavské meditace o základech vědy

2015-10-01

V letech 2001 až 2011 pořádaly Mezioborové aktivity tzv. Sázavské meditace, vlastní matematicko-filosofickou sekci v rámci Letní filosofické školy. Malý exkurz do historie našeho oddělení můžete podniknout nad vzpomínkou Jana Romportla, která právě vychází v Univerzitních novinách.

Seminář k nedožitým 80. narozeninám prof. Petra Vopěnky

2015-09-26

25. září 2015 jsme v Akademickém centru Západočeské univerzity společně zavzpomínali na profesora Petra Vopěnku. Na semináři promluvili rektor univerzity Miroslav Holeček, syn Martin Vopěnka, přítelkyně a kolegyně Šárka Voráčová a další kolegové a přátelé - Kateřina Trlifajová, Jan Kopka, Alena Vencovská a Pavol Zlatoš.

Audio a video záznamy ze seminářů online

2015-09-23

Audio a video záznamy ze seminářů online

MOA v Radiožurnálu

2015-09-03

Hostem Lucie Výborné v rozhovoru pro Radiožurnál byl 3. žáří 2015 náš kolega, Jan Romportl. Audio záznam rozhovoru o chytrých brýlích a mluvících tabletech si můžete poslechnout na webu rádia nebo zde.

MOA v Hospodářských Novinách

2015-08-23

Jan RomportlV Hospodářských Novinách o nás v srpnu 2015 vychází dva články.

V prvním čtěte o tom, na čem momentálně pracujeme a o čem náš výzkum vlastně je. Druhý text zachycuje rozhovor s vedoucím odboru MOA a střízlivým technooptimistou, Janem Romportlem, o umělé inteligenci a obávaných úskalích techniky.

Sborník z Nečtin najdete na stránkách semináře

2015-07-01

Nečtiny 2015 sborníkSborník z 16. Výjezdního IdS si můžete přečíst na stránce semináře. Najdete v něm pochopitelně abstrakty všech vyřčených přednášek a texty Miloše Floriána, Václava Hubingera, Jiřího Olšovského, Zdeňka Pince a Jana Tomana. Následují čtyři příspěvky z posterové sekce a vzpomínky na Nečtiny studentů Gymnázia Františka Křižíka.

Tzu-Keng Fu: Universal logic through the looking-glass v prodeji!

2015-06-10

Universal logic through the looking-glassPublikace přináší analýzu interdisciplinárního studia tzv. univerzální logiky. Kniha popisuje nové přístupy k projektu univerzální logiky z interdisciplinárního úhlu pohledu a sestává ze čtyř částí. První část se zaměřuje na abstraktní logická zkoumání. Druhá část pojednává o výzkumu logického překladu, který úzce sleduje techniky převzaté v abstraktní logice. Třetí část prezentuje logický pluralismus. Čtvrtá část se týká logiky napříč kulturami, tématem, které je zřídkakdy diskutováno při studiu formální logiky.

Výjezdní seminář v Nečtinech 2015

2014-12-16

Srdečně Vás zveme na 16. výjezdní interdisciplinární seminář v Nečtinech, který se uskuteční v termínu 19.-22. ledna 2015. Tentokrát se budeme bavit na téma:

ZPŮSOBY PŘIZPŮSOBOVÁNÍ
Role adaptace ve vývoji (nejen) lidského druhu

Program a další informace zde

Stránka: