Zkuste brigádu ve výzkumu a pohrajte si s chytrými brýlemi!

2016-04-08

HCENAT_WP6_glassesÚčast v našich experimentech je placená
+ navíc máte šanci si ozkoušet, co umí chytré brýle,
++ poskytneme oční vyšetření zdarma,
+++ vyšetření v magnetické resonanci zdarma!

První nástupy již v dubnu! Další v květnu a červnu.

Hlaste se na mmi@ntc.zcu.cz nebo se registrujte přes náš dotazník.

K čemu konvergují nové technologie? v prodeji!

2016-04-05

K čemu konvergují nové technologie?Nová monografie Evy Žáčkové "K čemu konvergují nové technologie?" je nyní v prodeji!

V elektronické verzi ji nabízí Flexi Books, tištěnou verzi nabízí e-shop a prodejny Vydavatelství ZČU a Kosmas.

Virtuální model lidského těla ve zprávách plzeňského Rozhlasu

2016-03-30

Krátký rozhovor o výzkumu týmu "Modelování lidského těla" poskytl pro Český rozhlas Plzeň ředitel výzkumného centra Nové technologie a mentor týmu, doc. Luděk Hynčík.

Rozhovor s Luďkem Hynčíkem: Která kost se zlomí?

2016-03-02

Luděk Hynčík, ředitel výzkumného centra Nové technologie a mentor týmu, který se u nás zabývá modelováním lidského těla, poskytl rozhovor o tom, co jsou vlastně virtuální modely lidského těla a jakým rizikům pomáhají předcházet.

Sledujte videa ze seminářů na YouTube!

2016-03-01

Nečtiny 2015

Záznam z letošního Výjezdního interdisciplinárního semináře je online! Videa na téma ČTVRTÁ PRŮMYSLOVÁ REVOLUCE sledujte na YouTube spolu se záznamy z předchozích seminářů.

Zapojte se do studie Akceptace nových technologií

2016-02-17

SMARTGLASSES. Protože SMART IS THE NEW SEXY.Mezioborové aktivity NTC ZČU ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví provádí studii Akceptace nových technologií pro vylepšování kognitivních schopností člověka.

Zapojte se a pomozte nám zjistit, jak společnost vnímá možnosti nových technologií, jako jsou chytré telefony, autonomní vozidla, wearables či smartdrugs.

Účastníci studie získají svůj osobnostní profil a mají možnost zapojit se do experimentů se smartglasses.

Konzervace hlasu pro pacienty po totální laryngektomii

2016-01-26

Brožura Konzervace hlasuZápadočeská univerzita spolupracuje v rámci projektu HCENAT s klinikou ORL 1. LFUK a FN v Motole na tzv. „konzervaci hlasu“ pro pacienty, jimž bylo diagnostikováno závažné onkologické onemocnění. Projekt konzervace hlasu umožňuje pacientům před totální laryngektomií svůj hlas nahrát a po operaci, při níž ztratí hlasivky, ho s pomocí počítače, tabletu nebo chytrého telefonu používat pro komunikaci.

17. výjezdní IdS Nečtiny (2016)

2015-12-08

Přihlášky na 17. výjezdní seminář jsou otevřeny!

V lednu 2016 přijeďte diskutovat nad tématem

Čtvrtá průmyslová revoluce
aneb Jsme připraveni na soužití s chytrými stroji?

Program, přihlášku a další informace najdete na moa.zcu.cz/nectiny

AKCE: Účast je letos zdarma!

Výherci soutěže o robotické hračky

2015-12-07

V soutěži o robotické hračky byli vylosováni tři studenti, kteří se zúčastnili studie Akceptace nových technologií. Jsou to tito šťastlivci:

Vladimír Havierník, Fakulta aplikovaných věd
Václav Mayer, Fakulta elektrotechnická
Barbora Musilová, Fakulta aplikovaných věd

Vzpomínka na Sázavské meditace o základech vědy

2015-10-01

V letech 2001 až 2011 pořádaly Mezioborové aktivity tzv. Sázavské meditace, vlastní matematicko-filosofickou sekci v rámci Letní filosofické školy. Malý exkurz do historie našeho oddělení můžete podniknout nad vzpomínkou Jana Romportla, která právě vychází v Univerzitních novinách.

Stránka: