Přednáška Roberta Cimrmana, Matyáše Nováka a Jiřího Vackáře

2016-05-20

Isogeometric analysis, environment-reflecting separable pseudopotentials and Hamiltonian rank-m updates in electronic structure and total energy calculations

se bude konat v úterý 24. května od 15 hod. v zasedací místnosti budovy C1.

Virtuální crash testy místo figurín ve Studiu 6

2016-05-19

Výzkum našeho týmu se 18. května 2016 představil ve vysílání ČT1! Ředitel NTC Luděk Hynčík ukázal virtuální crashtesty, které místo figurín simulují poranění těla při autonehodě či nehodě na motorce.

Linda Havelková a Ladislav Krofta ve Studiu 6

2016-04-18

Ladislav Krofta, zástupce ředitele Ústavu pro péči o matku a dítě, a Linda Havelková byli 15. dubna 2016 hosty Studia 6, ranního infoservisu České televize. Mluvili o modelu pánevního dna, který vyvíjíme na našem oddělení, a jeho schopnostech analyzovat riziko poranění během porodu.

Zkuste brigádu ve výzkumu a pohrajte si s chytrými brýlemi!

2016-04-08

HCENAT_WP6_glassesÚčast v našich experimentech je placená
+ navíc máte šanci si ozkoušet, co umí chytré brýle,
++ poskytneme oční vyšetření zdarma,
+++ vyšetření v magnetické resonanci zdarma!

První nástupy již v dubnu! Další v květnu a červnu.

Hlaste se na mmi@ntc.zcu.cz nebo se registrujte přes náš dotazník.

K čemu konvergují nové technologie? v prodeji!

2016-04-05

K čemu konvergují nové technologie?Nová monografie Evy Žáčkové "K čemu konvergují nové technologie?" je nyní v prodeji!

V elektronické verzi ji nabízí Flexi Books, tištěnou verzi nabízí e-shop a prodejny Vydavatelství ZČU a Kosmas.

Virtuální model lidského těla ve zprávách plzeňského Rozhlasu

2016-03-30

Krátký rozhovor o výzkumu týmu "Modelování lidského těla" poskytl pro Český rozhlas Plzeň ředitel výzkumného centra Nové technologie a mentor týmu, doc. Luděk Hynčík.

Rozhovor s Luďkem Hynčíkem: Která kost se zlomí?

2016-03-02

Luděk Hynčík, ředitel výzkumného centra Nové technologie a mentor týmu, který se u nás zabývá modelováním lidského těla, poskytl rozhovor o tom, co jsou vlastně virtuální modely lidského těla a jakým rizikům pomáhají předcházet.

Sledujte videa ze seminářů na YouTube!

2016-03-01

Nečtiny 2015

Záznam z letošního Výjezdního interdisciplinárního semináře je online! Videa na téma ČTVRTÁ PRŮMYSLOVÁ REVOLUCE sledujte na YouTube spolu se záznamy z předchozích seminářů.

Zapojte se do studie Akceptace nových technologií

2016-02-17

SMARTGLASSES. Protože SMART IS THE NEW SEXY.Mezioborové aktivity NTC ZČU ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví provádí studii Akceptace nových technologií pro vylepšování kognitivních schopností člověka.

Zapojte se a pomozte nám zjistit, jak společnost vnímá možnosti nových technologií, jako jsou chytré telefony, autonomní vozidla, wearables či smartdrugs.

Účastníci studie získají svůj osobnostní profil a mají možnost zapojit se do experimentů se smartglasses.

Konzervace hlasu pro pacienty po totální laryngektomii

2016-01-26

Brožura Konzervace hlasuZápadočeská univerzita spolupracuje v rámci projektu HCENAT s klinikou ORL 1. LFUK a FN v Motole na tzv. „konzervaci hlasu“ pro pacienty, jimž bylo diagnostikováno závažné onkologické onemocnění. Projekt konzervace hlasu umožňuje pacientům před totální laryngektomií svůj hlas nahrát a po operaci, při níž ztratí hlasivky, ho s pomocí počítače, tabletu nebo chytrého telefonu používat pro komunikaci.

Stránka: