Novinky

Jan Vychytil: Impact biomechanics and passive safety in transportation (online přednáška)

2018-04-10

V úterý 17. 4. od 17:00 můžete sledovat online přednášku jednoho z našich výzkumníků, dr. Vychytila: "Impact biomechanics and passive safety in transportation".

Proběhne jako součást přednáškového cyklu neziskové nadace ESEM (Educating Students in Engineering and Medicine).

Administrativní pracovník MMI - volná pozice

2018-04-09

Hledáme administrativního pracovníka do našeho přátelského týmu na MMI! Zájemci se mohou hlásit do 30. 4. 2018.

Více podrobností najdete v oficiální výzvě na webu ZČU.

PyDev of the Week: Robert Cimrman

2018-02-09

Blog Mouse vs. Python nedávno zveřejnil rozhovor s jedním z našich výzkumníků, Robertem Cimrmanem. O jeho práci, SfePy a Pythonu si můžete přečíst zde.

Analýza velkých dat ve spolupráci s O2

2017-07-30

Pilotní test spolupráce našeho oddělení s mobilním operátorem O2 odhalil, že "'Hloupé' telefony mají spíš voliči levice".

Eva Žáčková v Magazínu IEEE Women in Engineering

2017-06-13

Magazín IEEE Women in Engineering otiskl exkluzivní rozhovor s vedoucí našeho oddělení, Evou Žáčkovou. Text vyšel v červnu 2017 (volume 11, no. 1).

Jan Romportl v Právu

2017-05-31

25. května 2017 vyšel v Salonu, literární a kulturní příloze Práva, rozhovor s Janem Romportlem. Úvahu nad možnostmi našeho soužití s umělou inteligencí můžete číst i na Novinkách.

Vylepšování lidské kognice: Nové problémy

2017-04-06

5. dubna 2017 jsme organizovali bilaterální schůzku v rámci projektu Vylepšování lidské kognice: Nové problémy (HCENI). Výzkumníci a akademici z oddělení Interakce člověka a stroje a z univerzity Oslo and Akershus University College of Applied Sciences se sešli s dalšími odborníky z českých univerzit a výzkumných institucí, aby diskutovali o možnostech vzájemné spolupráce.

Workshop Smart Glasses

2017-01-19

Pod vedením výzkumných pracovníku oddělení MMI se dne 18. 1. 2017 konal workshop s účastníky studie dlouhodobého nošení brýlí pro rozšířenou realitu Vuzix M100.

Záznamy ze Sázavských meditací

2016-07-28

V letech 2001 až 2011 pořádaly Mezioborové aktivity (Ústav mezioborových studií) tzv. Sázavské meditace, vlastní matematicko-filosofickou sekci v rámci Letní filosofické školy. Naše archivy obsahují i téměř kompletní zvukový záznam těchto rozprav, který průběžně zveřejňujeme na našem YouTube kanálu.

Volná pozice: výzkumný pracovník - tvorba znalostní báze

2016-06-30

Do našeho projektového týmu hledáme člověka s dokončeným VŠ vzděláním (magisterského či inženýrského typu) se zájmem o nové technologie a jejich dopad na člověka a společnost. Nástup na plný úvazek je možný od poloviny srpna. Angličtina v psané i mluvené formě na výborné úrovni nutná.

Stránka: